Baltic Green Sun

Sastāvs

Viena aļģes spirulīna plantensis sasaldēta brikete satur: 60% olbaltumvielu, 18 aminoskābju, tajā skaitā 8 neaizvietojamas, B, A, E, F grupu vitamīnus, kālija, magnija, fosfora, dzelzs, kalcija, cinka mikroelementus. Spirulīnas īpatnība ir tās vieglā sagremošana, tās ātrās šūnu apvalka sašķīdināšanās. Svarīgi, ka spirulīnas vitamīni un minerālvielas nokļūst organismā dabīgā veidā kombinācijā ar citiem elementiem – kālija, magnija, fosfora, dzelzs, kalcija, cinka, fermentu u.c. mikroelementiem.

Spirulīnas olbaltumvielas nepieciešams cilvēkam pie paaugstināta nogurdinājuma, darbaspēju samazināšanās, lielas fiziskas un intelektuālas slodzes, smagu slimību laikā un pēc to.

Īpašu uzmanību nopelna g-linolēnskābe, kuras pamata avots uz Zemes ir tikai mātes piens un spirulīna.

G-linolēnskābe ir nepieciešama priekš artrīta profilakses un ārstēšanās, frigiditātes un libido trūkšanas sievietēm, parāda lielu vērtību potences ārstēšanai vīriešiem. Kombinācijā ar E vitamīnu šie komponenti uzlabo reproduktīvās orgānu sistēmu, veicina grūtniecības aizsākšanu un normālu tās sekošanu, bet pēc dzemdībām – labu laktāciju. Pēc klīniskiem izmeklēšanas datiem, amerikāņu speciālistu veiktiem, aptaukošanās, cinka trūkšana, alkoholisms, depresija, novecošanas simptomi un šizofrēnija arī var būt saistīti ar g-linolēnskābes deficītu.

Kā arī spirulinas sastāvā ir trīs pigmenti-krāsotāji: karatinoīdi, hlorofils A un fikocianīni.

Pats galvenai no pigmentiem priekš cilvēka ir fikocianīns (zilais pigments). Tā ir vienīgā pagaidām zināmā viela, kura ir spējīga, pateicoties savai pretaudzēja aktivitāti, spēj apturēt vēža šūnu augšanu. Nekādos citos produktos uz Zemes tas nav atrodams. Japāņu mediķu izmeklējumi parādīja, ka fikocianīns uzlabo imūnsistēmu un paaugstina limfātiskās sistēmas darbību. Un, kā zināms, limfātiskās sistēmas pamatfunkcija ir – uzturēt veselus visus mūsu organisma orgānus, aizsargāt tos no dažādām slimībām – vēža, čūlas, fibroīda, sezonas alerģijas, herpesa, nātrenes, HIV un citām.

Hofofīla A spirulīnas ķīmisks sastāvs ir līdzīgs heme asiņu molekulai. Tā ir zināma kā billiproteīna pigments, un dažkārt to sauc par „zaļām asinīm”, tā kā to molekulārā struktūra līdzīga sarkanam mūsu asiņu pigmentam. Hlorofils A mikroaļģēs ir 3 – 5 reizes vairāk, nekā lucernā, kura līdz šim skaitījās par rekordistu. Hlorofils A ir organiskā dzelzs pamata avots, bet kompleksā ar spirulīnas vielām tas biosintēzē hemoglobīnu, kas ļauj ātri normalizēt asinsrades orgānu funkcijas. Hlorofīls A saista un izvada no organisma smagos metālus, radioaktīvas vielas un citas vielas. Tādēļ mikroaļģes tiek rekomendētas cilvēkiem, kuri dzīvo stipri piesārņotās vietās vai kuri saskaras ar kaitīgām vielām. Tas arī ir noderīgs pie nieru traucējumiem, kaitētiem no smago metālu, dzīvsudraba un zāļu intoksikācijas.

No karatonoīdu izceļas bez šaubām beta-karotīns, no kura organismā sintezējas provitamīns A. Spirulīna ir pati beta-karotīna bagātāka (viņā tā saturs ir 10 reizes lielāks, nekā burkānos). Pie tam vēl, tam ir spilgti izteiktas pretvēža īpašības.

Spirulīnā sakoncentrēts galveno metālu optimālais īpatsvars: A, C, E, PP, grupa B. Pie tam vēl, tie nav sintētiski kā aptieku polivitamīnu preparātos, bet gan naturāli, sintezēts ar dzīvām šūnām. To lietošana ir nepārprotami efektīvāka. Sakarā ar to, ka spirulīnā ir daudz B12 vitamīnu, viegli uztverama dzelzs (pārsvarā fikocianīna sastāvā), kobalta, medus, tai piemīt izteiktas hemostimulējošās īpašības. Spirulīna lieliski palīdz disbakterioza kompleksās ārstēšanā. Izmeklējumi, kurus veica japāņu mediķi, parādīja, ka spirulīna uz 327% palielina laktobaktēriju skaitu. Šīs lietderīgas priekš cilvēka organisma baktērijas organismā pilda trīs galvenās funkcijas: uzlabo vielmaiņu un ēdiena pārstrādāšanu, aizsargā no infekcijām, stimulē imūnsistēmu.

Mikro un makroelementi, atrodami spirulīnā (Fe, Ca, Cu, Mg, Zn, P, Se), ir stipri bioregulātori normāla organisma attīstībai. Aktīva dzelzs augsta satura dēļ, spirulina ir labs līdzeklis priekš hemoglobīna līmeņa paaugstināšanas, dzelzs deficīta un dzelzsdeficīta anēmijas ārstēšanai. Pēc šā rādītāja spirulīna ir augu valsts karaliene, saturot 100 reizes vairāk dzelzs, nekā āboli, redīsi, kāposti un kartupeļi. Kā arī spirulīna ir bagāta ar kāliju un fosforu. Abi šie vitamīni ir svarīgi priekš visiem organisma audiem, nepieciešami priekš nervu sistēmas normālas funkcionēšanas, sirds muskuļiem u.t.t.

Pēc visiem starptautiskiem kvalitātes standartiem spirulīna nav toksiska un ir droša.